Nauczyciele - Tarnobrzeska Szkoła Tai Chi

Przejdź do treści
Szkoła
Jadwiga Sochaj

Jadwiga Sochaj

Trenować zaczęła w 2006 roku w szkole Nan Bei Śnieżna Pantera Łukasza Klejnberga. Od 2012 roku Instruktor Rekreacji Ruchowej o specjalności Tai- Chi. W styczniu 2014 roku po ukończeniu kursu organizowanego przez Polski Związek Wushu otrzymała licencję do prowadzenia zajęć w dziedzinie sportu Wushu na terenie kraju i legitymację Instruktora Sportu Wushu wydaną przez Ministra Sportu.
Wiedzę pogłębia uczestnicząc regularnie w obozach i seminariach pod okiem Shifu Zhang Feng Jun'a, od którego dostała rekomendację do prowadzenia zajęć. Mieszka i trenuje w Tarnobrzegu.


Jadwiga Sochaj

Wojciech Wesoliński

Dla Wojtka przygoda ze sztukami walki rozpoczęła się wiele lat temu. Najpierw próbował samodzielnie kopać w worek, potem zapisał się do szkoły karate którą prowadził sensei Orłowski. Kiedyś w telewizji polskiej pokazano ćwiczenia Tai Chi i to był punkt zwrotny w podejściu do sztuki walki – chciał się tego nauczyć. Kiedy w Tarnobrzegu pojawił się Łukasz Klejnberg i zaczął nauczać Tai Chi, Wojtek był jednym z pierwszych, którzy wtedy przyszli. Był dobrym uczniem i na swoich pierwszych zawodach- Mistrzostwach Warszawy zdobył dwa złote medale. W dorobku ma również kolejne złote, srebrne oraz dwa brązowe z Mistrzostw Polski Wushu w 2009r. Jego ulubionym stylem jest Tai Chi Chen, a bronią wachlarz. Nauki pobiera u znakomitego nauczyciela - bliskiego ucznia Mistrza Zhang Feng Jun Roberta Mrózka założyciela Szkoły Chińskich Sztuk Walki Nan Bei - Tygrys. Dzisiaj prowadzi już jako instruktor zajęcia w Tarnobrzegu.


Łukasz Klejnberg

Łukasz Klejnberg

Ćwiczy sztuki walki od 4 klasy szkoły podstawowej. Gruntowne podstawy sztuki walki zdobył ćwicząc u Senseia Ryszarda Kipera posiadającego 5 stopień mistrzowski.

Startował w wielu zawodach kumite i kata. W roku 1999 w III Okręgowym Turnieju Karate Kyokushin zdobył pierwsze miejsce w konkurencji kata. Natomiast w roku 2000 zdobył drugie miejsce w walkach full contact w III Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin Szkół Wyższych w kategorii powyżej 80 kg.
W tamtym okresie można było go spotkać ćwiczącego na stadionie w Nowej Dębie jak i również medytującego w śniegu po pas w pozycji zazen. Wtedy też zrodziło się wiele "legend", że biegał i ćwiczył przez cały dzień. Jest w tym trochę prawdy ponieważ pewnego lata można było go spotkać tylko z rana przed 5 i wieczorem koło godziny 21.

W 2000 roku zwrócił szczególną uwagę na chińską sztukę walki Tai Chi Chuan. Z braku możliwości ćwiczenia Tai Chi u wykwalifikowanych instruktorów początkowo uczył się Tai Chi Chuan z książek, materiałów filmów korzystając z umiejętności nabytych przez ciężkie lata trenowania Karate.


W roku 2001-2002 dowiedział się o istnieniu Polsko Chińskiego Stowarzyszenia Kung Fu Wu Shu Nan Bei i Rzeszowskiej Szkoły Kung Fu Wu Shu Nan Bei – Tygrys. Dziewczyna a obecnie żona Beata podsunęła mu gazetę, w której były informacje o zajęciach Tai Chi w Rzeszowie, gdzie podjął niezwłocznie naukę Tai Chi Chuan, a później też Shaolin. Od tamtej pory poświęca nauce Tai Chi Chuan każdy wolny czas.
Szkolił się u znakomitego nauczyciela, bliskiego ucznia Mistrza Zhang Feng Juna Roberta Mrózka, założyciela szkoły w Rzeszowie. Obecnie uczy się tajników Chińskich Sztuk Walki pod kątem Mistrza Zhang Feng Jun w Warszawie.

Jego ulubionym stylem jest Tai Chi Chen, a bronią miecz.

Od wielu lat startuje w zawodach zajmując miejsca w pierwszej trójce najlepszych zawodników stylów wewnętrznych.

Łukasz Klejnberg
- mieszka i prowadzi szkołę  Tai Chi w Warszawie
Certyfikowany uprawnieniami z Ministerstwa Sportu - Instruktor Sportu Wushu


Łukasz Klejnberg

Robert Mrózek

Trener klasy drugiej wushu z licencją Polskiego Związku Wushu.
Posiada stopień mistrzowski II Duan przyznany przez Polski Związek Wushu.
Członek Komisji Dyscyplinarnej Polskiego Związku Wushu.
Egzaminator na stopnie uczniowskie Polskiego Związku Wushu.
Sędzia klasy III Polskiego Związku Wushu.
Główny trener rzeszowskiego Klubu Sportowego “Nan Bei
Tygrys”, którego jest współzałożycielem.
Posiada wieloletnią praktykę w zakresie Wushu. W latach 2001
2008 był wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski Wushu w konkurencjach Taolu między innymi: Formy tradycyjne Północne,
Formy ręczne Taijiquan, Formy z bronią chińską.
Od wielu lat z powodzeniem przygotowuje zawodników do zawodów rangi krajowej
i międzynarodowej w wielu konkurencjach Wushu.
Współpracuje z wybitnym trenerem i Mistrzem z Chin panem Zhang Feng Jun, oraz innymi szkoleniowcami. Systematycznie bierze udział w szkoleniach instruktorskich organizowanych przez Polski Związek Wushu.
Poza działalnością wyczynową i sportową, poprzez swoje zajęcia Robert Mrózek w praktyce wdraża założenia kultury fizycznej i zamiłowanie do aktywności ruchowej jako pierwszorzędnego czynnika sprzyjającego zdrowiu człowieka niezależnie od wieku. Popularyzuje Wushu jako sport i rekreację poprzez inicjowanie pokazów i warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Organizuje kursy, szkolenia, obozy wushu i qigong dla różnych grup wiekowych.

Wybrane osiągnięcia i sukcesy w pracy trenerskiej z ostatnich lat
2013 - Nagroda Ministra Sportu za wysokie wyniki w pracy instruktorskiej
2012 - Nagroda Prezydenta Miasta Rzeszowa za szkolenie zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe w międzynarodowym i krajowym współzawodnictwie sportowym
2011 - Nagroda Marszałka Województwa Podkarpackiego za pracę i osiągnięcia w działalności sportowej
Trener medalistów Mistrzostw Świata Wushu Tradycyjnego z Chin 2012 roku
8 medali
Trener medalistów Mistrzostw Europy Wushu Tradycyjnego z Rumunii 2013 roku
3 medale;
Trener wielokrotnych Mistrzów i Wicemistrzów Polski w wielu odmianach i konkurencjach wushu, którzy nieprzerwanie zdobywają  mistrzowskie tytuły od 2005 roku.

Wybrane sukcesy zawodników trenowanych przez Roberta Mrózka z ostatnich lat
2013 - zawodnicy rzeszowskiego „Nan Bei Tygrys” na zawodach krajowych i międzynarodowych zdobyli ogółem 84 medale w tym: 29 złotych, 33 srebrnych, 22 brązowych.
2012 - zawodnicy rzeszowskiego „Nan Bei
Tygrys” na zawodach krajowych i międzynarodowych zdobyli ogółem 49 medali w tym: 17 złotych, 16 srebrnych, 16 brązowych.
2011 - zawodnicy startowali w zawodach rangi regionalnej, ogólnopolskiej i międzynarodowej zdobywając ogółem 73 medale w tym: 16 złotych, 31 srebrnych, 26 brązowych.
2010 - zawodnicy startowali w zawodach krajowych i międzynarodowych i zdobyli ogółem
102 medale w tym: 53 złote, 35 srebrnych, 14 brązowych.
Kilku zawodników zostało powołanych do Kadry Narodowej Polskiego Związku Wushu.

Biografia treningowa Roberta Mrózka
z historią powstania rzeszowskiej szkoły Nan Bei
Tygrys w tle

Trening sztuk walki rozpoczął w 1983 roku w sekcji Karate Shotokan, działającej przy TKKF Śródmieście w Rzeszowie. Od 1986 roku równolegle uczęszczał na treningi Kickboxingu
i Kungfu/Wushu, spędzając na sali treningowej po kilka godzin dziennie. Od 1991 roku kontynuował treningi w powstałym na bazie tych trzech sekcji Klubie Dalekowschodnich Sportów Walki „Triada” Rzeszów, kierowanego przez założyciela klubu i pierwszego instruktora pana Artura Rejmenta.

Już na początku lat 90tych, jako asystent instruktora, zaczął samodzielnie prowadzić zajęcia sekcji kungfu/wushu w KDSW „Triada” poświęcając tej sztuce walki najwięcej czasu. Jako początkujący szkoleniowiec wushu w 1993 roku razem z żoną Alicją pojechał na pierwsze z cyklu szkoleń odbywających się w Tychach, prowadzonych przez chińskiego Mistrza wushu - Shifu Zhang Feng Jun, który od niedawna przebywał w Polsce. Robert z Alicją i grupą ćwiczących w rzeszowskiej sekcji, uczestniczył w comiesięcznych weekendowych szkoleniach w Tychach, gdzie pod okiem Shifu Zhanga trenował Shaolinquan, Taijiquan, Changquan i Qigong. Na jednym z tych seminariów poznał innego chińskiego nauczyciela Laosi Zhang Baojie, z którym ćwiczył podstawy chińskiej walki kontaktowej Sanda.
Po kilku latach Klub „Triada” zawiesił działalność, ale dzięki zaangażowaniu i pasji Roberta Mrózka sekcja kungfu/wushu nadal działała. W 1994 roku Robert i Alicja Mrózek zaprosili Shifu Zhanga
do Rzeszowa. Od tej wizyty można datować powstanie szkoły Nan
Bei w Rzeszowie i rozpoczęcie szkolenia wushu według przekazu Sifu Zhang Feng Juna. Robert i Alicja Mrózek zostali przedstawicielami szkoły NanBei na województwo Podkarpackie, co potwierdzono odpowiednim dokumentem. W latach 1994 2005 Shifu Zhang Feng Jun regularnie przyjeżdżał do Rzeszowa, niekiedy w comiesięcznych cyklach, w pierwszym okresie nauczając głównie Shaolinquan
i Changquan, oraz form z tradycyjną bronią chińską, w później także Taijiquan i Qigong.
Również Laoshi Zhang Baojie trzykrotnie prowadził w Rzeszowie szkolenia z Sanda i Taijiquan.
Od 2002 roku za zgodą Mistrza Zhanga, Alicja i Robert Mrózek zarejestrowali i rozpoczęli samodzielną działalność pod nazwą Rzeszowski Ośrodek Kung Fu Wu Shu „Nan Bei
Tygrys”. Robert Mrózek nadal systematycznie pobierał nauki u Mistrza Zhanga uczestnicząc w szkoleniach
w Krakowie i Warszawie, oraz w corocznych obozach letnich. Intensywne szkolenie trwało wiele lat.
W lutym 2011 roku Rzeszowski Ośrodek Kung Fu Wu Shu „Nan Bei
Tygrys” zmienił rodzaj działalności. W Urzędzie Miasta Rzeszowa zostało zarejestrowane stowarzyszenie kultury fizycznej
o nazwie Klub Sportowy „Nan Bei
Tygrys”. Współzałożycielami stowarzyszenia byli
Alicja i Robert Mrózek wraz z innymi ćwiczącymi, pasjonatami wushu.
Trener Robert Mrózek nadal utrzymuje kontakt ze swoim nauczycielem Shifu Zhangiem, który od początku swojego pobytu w Polsce na stałe mieszka w Warszawie.


Copyrights © 2013 & 2019 by wojwes| All right reserved | Designed by wojwes
Wróć do spisu treści