|

II Mistrzostwa Świata Taijiquan, 17-20 października. Pruszków, Polska.

Jadwiga Sochaj, zawodniczka Tarnobrzeskiej Szkoły Tai Chi „Nan Bei – Biały Żuraw” zdobyła dwa złote medale podczas II Mistrzostw Świata Taijiquan.
Rywalizacja odbywała się w dwóch konkurencjach – formach sportowych (championships events) i formach tradycyjnych (demonstration events) oraz w trzech kategoriach wiekowych: juniorów, seniorów i masters. Jadwiga Sochaj startując w konkurencji Demostration Evens w kategorii masters kobiet zwyciężyła prezentując formę z mieczem 32 oraz formę ręczną Yang 24.

W zawodach wzięło udział 240 uczestników z 31 krajów. W biało – czerwonych barwach reprezentacji Polski wystąpiło 12 zawodniczek i zawodników, którzy łącznie zdobyli 13 medali – pięć złotych, pięć srebrnych i trzy brązowe medale.
To pierwsze zawody Taijiquan tak dużej rangi, które odbywały się w Polsce.
Mistrzostwa zorganizował Polski Związek Wushu a patronat nad imprezą objęli : Międzynarodowa Federacja Wushu, Ambasada Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce, Minister Sportu i Turystyki oraz Prezydent Miasta Pruszkowa.