|

III Letnia Akademia Tai Chi, Cisów 2014

W dniach od 4 do 10 sierpnia 2014 roku troje z uczniów Tarnobrzeskiej Szkoły „Biały Żuraw” uczestniczyło w zajęciach III Letniej Akademii Tai Chi Chan.
Zgrupowanie zorganizowane zostało przez trenera warszawskiej szkoły Nan Bei „Śnieżna Pantera”, Łukasza Klejnberga.
Dwie poprzednie edycje Akademii zlokalizowane były w bieszczadzkich Myczkowcach. Tym razem na miejsce pobytu wybrano równie urokliwą, cichą miejscowość Cisów w Górach Świętokrzyskich. Piękne otoczenie i wspaniała atmosfera sprzyjały wysiłkowi fizycznemu.
Pod czujnym okiem trenera adepci sztuk walki poznawali tajniki stylu chen – uczyli się formy ręcznej chen 56 oraz formy kij krótki chen 48. Nauka nowych, trudnych form była prawdziwym wyzwaniem, ale sprawiała ogromną radość. Wszyscy z sentymentem wspominają zajęcia, wzdychają za porannymi rozgrzewkami i popołudniową siłownią (Herkules), pamiętają pełnego dramaturgii grilla oraz uczestnictwo w sobotnim weselu (plan odbicia Panny Młodej – niestety – nie wypalił!).
Lokalizacja Cisowa sprzyjała aktywnemu wypoczynkowi. Ćwiczenia odbywały się w brzozowym zagajniku, na świeżym powietrzu, a w czasie wolnym można było wyjść na grzyby, delektować się pysznymi jeżynami, pospacerować po okolicy lub powędrować górskimi szlakami.
Wszyscy uczestnicy uznali wyjazd za wyjątkowo udany – podnoszący poziom umiejętności tai chi oraz sprzyjający pełnemu wypoczynkowi.

Zobacz także: