Fengjun Zhang

Założyciel kliniki Mistrza Zhang, bioenergoterapeuta z ponad 25 letnią praktyką tybetańskiego qigong, zdobywca wielu tytułów i wyróżnień w dziedzinie medycyny chińskiej, mistrz wushu posiadający 7 Duan.

Zhang ukończył studia na Uniwersytecie Wychowania Fizycznego w Pekinie (Beijing Sport University). Przez wiele lat pobierał także praktyki na Chińskiej Akademii Nauk Medycznych.

W Polsce od 1991 roku. Jest założycielem Polsko-Chińskiego Stowarzyszenia Wu-Shu Nan- Bei oraz Polsko-Chińskiego Stowarzyszenia Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i Akupunktury, będącego pierwszym polskim członkiem Światowej Federacji Towarzystw Akupunktury (World Federation of Acupuncture-Moxibustion Societies). Twórca Instytutu Life Science, zrzeszającego najlepszych fizjoterapeutów i lekarzy medycyny chińskiej z Europy i Chin, chcący dzielić się wiedzą oraz doszkalać swoje techniki pod okiem Mistrza Zhang.

Autor książek „Podstawy Taijiquan Forma 24”, „Taijiquan Styl Yang – Tradycyjna forma 40”, „Taoistyczna nauka o tuina, qigong i akupunkturze” (dostępne w chwili obecnej jedynie w języku chińskim). Twórca wielu publikacji na temat przepływu qi w organizmie, znaczeniu i funkcji kręgosłupa, zastosowania akupunktury w leczeniu chorób narządów wewnętrznych, układu kostnego, czy też chorób nowotworowych.

Zhang Fengjun
Jadwiga Sochaj, Zhang Fengjun

W wieku 10 lat rozpoczął naukę stylu Shaolinquan w szkole mistrza Li Yong Wang’a, u którego ćwiczył aż do ukończenia szkoły średniej. Następnie wstąpił do Chińskiej Akademii Wu Shu w Pekinie, gdzie uczył się różnych stylów Wu Shu. Szczególnie upodobał sobie styl Shaolinquan, który doskonalił pod okiem mistrza Xie Zhi Kui a także style wewnętrzne: Baguazhang i Hsing-I (mistrz Sun Zhi Jun), Chen Taichi (mistrz Feng Zhi Qiang). W krótkim czasie dał się poznać jako wybitnie zdolny i sumienny uczeń, ćwiczący po kilka godzin dziennie, poza zajęciami obowiązkowymi na uczelni.

Jako „TUDI” (najbliższy uczeń mistrza) spędzał wszystkie wolne chwile w domach swoich mistrzów, poznając najbardziej strzeżone tajemnice Wu Shu. W tym też czasie zapoznał się z podstawami chińskiego masażu leczniczego oraz Qigong’u.Mistrz Zhang Po ukończeniu Akademii Wu Shu rozpoczął pracę w Instytucie Wu Shu w Pekinie, gdzie nadal pogłębiał swoją wiedzę i umiejętności w sztuce walki i Qigong.

Jednocześnie podjął pracę w Chińskim Zrzeszeniu Wu Shu pełniąc funkcję jednego z głównych organizatorów zawodów krajowych oraz międzynarodowych w Wu Shu na terenie Chin.

Obecnie Mistrz Zhang Feng Jun na stałe mieszka w Warszawie, gdzie prowadzi zajęcia Kung Fu oraz leczy za pomocą sprawdzonych metod tradycyjnej chińskiej medycyny. Uczniowie mieszkający w Warszawie mogą regularnie uczestniczyć w prowadzonych przez niego zajęciach. Adepci z innych miast mogą uczestniczyć w regularnych seminariach oraz obozach.

Po zdaniu egzaminu w Chinach w sierpniu 2003 roku Mistrz otrzymał zaszczytny stopień Mistrzowski 7 Duan.

Pan Zhang Fengjun jest wybitnym ekspertem chińskiej sztuki walki Wu Shu. Stale doskonali swoje umiejętności.