|

Word Leisure Games. Chiny. 15-17.10.2015

W połowie września w chińskim Qingdao odbywał się Międzynarodowy Festiwal Sztuk Walki „Word Leisure Games” Qingdao 2015. W zawodach wu shu, które rozgrywane były podczas tego Festiwalu brało udział 30 drużyn z całego świata, w tym również z Polski. (w sumie 482 zawodników). Polskę reprezentowała 12 osobowa grupa zawodników . Jadwiga Sochaj i Renata Dąbrowska, które reprezentowały Tarnobrzeską Szkołę Tai Chi „Nan Bei – Biały Żuraw” i zawodnicy Rzeszowskiego Klubu Sportowego „Nan-Bei Tygrys” z a trenerem naszej reprezentacji był mistrz Zhang Feng Jun.

Startowaliśmy w konkurencjach taijiquan (tai-chi), oraz baguazhang (dłoni ośmiu trygramów). W części indywidualnej każdy zawodnik mógł startować z jedną formą ręczną i jedną z bronią. Turniej podzielony był na cztery kategorie wiekowe. Polscy zawodnicy spisali się znakomicie i wrócili z Chin 18 medalami.
4 medale wywalczyły zawodniczki Tarnobrzeskiej Szkoły Tai Chi „Nan Bei – Biały Żuraw”

• Renata Dąbrowska – wywalczyła dwa złote medale, prezentując formę tai chi Yang 40 oraz formę tai chi Chen z wachlarzem.
  • Jadwiga Sochaj – zdobyła złoty medal, prezentując formę tai chi Sun oraz srebrny medal za formę z wachlarzem.

Zawodnicy Rzeszowskiego Klubu Sportowego „Nan-Bei Tygrys”zdobyli nastepujace trofea:
Mateusz Baran i Ewa Solarz po 2 złote medale. Renata Zięba 1 złoty i 1 srebrny krążek. Robert Mrózek 1 złoto. Wojciech Adamczuk i Ewa Pawłowska po 2 srebra. Aneta Sajda 2 brązy. Za miejsca 4-6 zawodnicy otrzymywali wyróżnienia w postaci pamiątkowych medali i dyplomów. Uzyskali je: Dorota Bijoś, Ludmiła Tralle, Elżbieta Proszak i Robert Mrózek. Odbyły się również 4 konkurencje drużynowe. Nasz zespół wziął udział w konkursie form bez broni. Trener i szef ekipy mistrz Zhang Feng Jun wyznaczył 8 osób do tej konkurencji (Adamczuk, Baran, Dąbrowska, Mrózek, Pawłowska, Sochaj, Solarz i Zięba). Polska drużyna, z notą 9.00, zajęła znakomite 2 miejsce.

Igrzyskom towarzyszyły różnego typu wydarzenia kulturalne, sympozja i wystawy promujące zarówno tradycję, historię i sztukę gospodarzy, jak i kulturę krajów uczestniczących w tym światowej rangi festiwalu.
Wyjazd na zawody połączyliśmy ze zwiedzaniem Chin. Odwiedziliśmy Szanghaj, Qufu – miasto Konfucjusza, góry Tai Shan i Pekin. Mieliśmy także okazję powspinać się na Wielki Mur.