|

XXI. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Wushu w Warszawie

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Wushu 2015.

W dniach 06 – 07 czerwca 2015 r., w Warszawie odbył się XII Grand International Wushu Festival, w ramach którego którego rozegrano XXI Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Wushu.

W walce o tytuły Mistrzów Polski Wushu brali udział zawodnicy z wielu polskich klubów, do rywalizacji zgłosiły się także ekipy z Białorusi i Słowacji. Nasza szkołę reprezentowali w tym roku startując w konkurencjach taijiquan ( Tai Chi):

  • Jadwiga Sochaj , która wywalczyła dwa złote medale w konkurencjach taijiquan stylu Yang i Sun oraz trzeci złoty medal w konkurencji z szablą.
  • Renata Dąbrowska – zdobyła srebrny medal prezentując formę z wachlarzem
  • Maciej Boroń, który w tym roku zajął miejsce tuż poza podium

Organizatorem zawodów był Polski Związek Wushu. Zawody odbyły się pod patronatem honorowym : Ambasadora Chińskiej Republiki Ludowej w Polsce, oraz Burmistrza Dzielnicy Wilanów m. st. Warszawy. Natomiast patronat medialny objął portal sportów walki FightSport.pl. oraz internetowa Telewizja FighTime.pl, na antenie której można było oglądać całość zawodów, począwszy od układów form północnych, południowych przez miękkie „wewnętrzne” style, układy sportowe, jak i walki w lekkim i pełnym kontakcie.

Zobacz także: